Wczytuję dane...
Model: 2046402
Producent: ricoh

Urządzenia RICOH Pro C5300s/C5310s opracowane jako rozwiązanie o optymalnych rozmiarach zapewniają wysokiej jakości odwzorowanie kolorystyczne, szeroką gamę obsługiwanych mediów, wysoką wydajność oraz wiele opcji obróbki końcowej. Połączenie prędkości do profesjonalnych zastosowań i zaawansowanych technologii — to kompletne rozwiązanie. Wszystko to przy zachowaniu niewielkich rozmiarów.

Wysoka wydajność druku pełnokolorowego z prędkością nawet do 80 str./min
Wyjątkowa jakość obrazu w rozdzielczości aż 2400 × 4800 dpi uzyskiwanej dzięki laserowi VCSEL
Najlepsza w klasie obsługa mediów — specjalistycznych materiałów, długich arkuszy i papierów o wysokiej gramaturze
Precyzyjna registracja oraz spójność kolorystyczna
Automatyczne drukowanie dwustronne na nośnikach o maksymalnym rozmiarze 330 mm × 487 mm i gramaturze do 360 g/m²
Intuicyjny interfejs użytkownika obsługiwany za pomocą inteligentnego panelu operacyjnego o przekątnej 10"
Szeroki wybór opcji obróbki końcowej
Wybór kontrolerów Ricoh i EFI odpowiednich do przepływów pracy


Agencje marketingowe

Przygotuj swoją fi rmę na kolejne sukcesy, wybierając wydajną drukarkę kolorową o niewielkich rozmiarach, która jest łatwa w obsłudze i nie wymaga częstej konserwacji.

Prezentuj swoje genialne pomysły, dostarczając profesjonalne wydruki w żywych kolorach i o idealnej jakości obrazu.
Pozwól zespołom uwolnić ich kreatywność i bez ograniczeń realizować koncepcje na wielu różnych mediach.
Opracuj przykuwające uwagę materiały do zatwierdzenia przez klienta i dostarcz próbne wydruki dostawcy usług drukarskich, aby mieć pewność, że Twoja wizja zostanie właściwie odwzorowana.
Korzystaj z zalet profesjonalnej obróbki końcowej w prostej konstrukcji.
Zmodyfikowana droga papieru, redukuje elektrostatykę a system kontroli temperatury pracy zwiększa długość eksploatacji całego mechanizmu
Nowy pas grzejny posiada płytkę oddzielającą papier zamiast odrywaczy oddzielających, które mogą powodować zarysowania i smugi.
Nowa technologia kontroli procesu i stabilne nasycenie obrazu zapewnia jakość wydruku nawet podczas długiego działania


Firmy

Zmniejsz ilość prac zlecanych na zewnątrz i zachowaj istotne zasoby dzięki niedrogiemu systemowi zwiększającemu wydajność i dającemu więcej możliwości.

Przewyższaj oczekiwania klientów w ramach precyzyjnej registracji i odwzorowaniu kolorystycznym.
Rozszerz ofertę dzięki obsłudze wielu różnych nośników, w tym materiałów syntetycznych, kopert i długich arkuszy.
Twórz profesjonalnie wykończone broszury, przewodniki, materiały marketingowe i wiele innych z wstawkami oraz grubymi okładkami


Drukarnie

Pozbądź się niskonakładowych prac z wysokonakładowych systemów, aby zrównoważyć obciążenie pracą i zwiększyć zyski.

Wykonuj wydruki próbne na potrzeby zatwierdzenia przez klienta odwzorowania kolorów w ramach specjalistycznych zleceń.
Zyskaj wydajny, niezawodny system do obsługi pilnych zleceń i dużych nakładów.
Drukuj na żądanie takie materiały jak ulotki, wklejki i pocztówki na powlekanych nośnikach oraz papierach o wysokiej gramaturze.


Franczyza/punkty usługowe:

Rozwiń swoją działalność, wybierając odpowiednie rozwiązanie, które obsłuży szeroką gamę mediów.

Wysoka wydajność i intuicyjny interfejs umożliwiają operatorom łatwą obsługę systemu.
Żywe kolory, precyzyjna registracja i wysokiej jakości odwzorowanie obrazu zapewnią fi rmie większe zyski.
Oferuj klientom więcej unikatowych opcji druku na specjalistycznych nośnikach i wykonuj produkcję wysokonakładową na żądanie.


Sukces Twojej fi rmy zależy od technologii, która może pomóc w osiągnięciu celów związanych z wydajnością i zyskami. Potrzebujesz również wysokiej jakości druku, który spełni oczekiwania najważniejszych klientów. Urządzenia RICOH Pro C5300s/C5310s doskonale sprostają tym wymaganiom.


Wydajne kontrolery do zarządzania przepływem pracy.

Urządzenie RICOH Pro C5300s/C5310s jest w standardzie wyposażone we wszechstronny kontroler GW fi rmy Ricoh, a opcjonalnie są dostępne dwa wyjątkowe kontrolery EFI. Wbudowany kontroler Fiery E-27B pozwala na niezawodne zarządzanie pracami i kolorami, natomiast kontroler oparty na serwerze Fiery E-47B daje jeszcze więcej możliwości przetwarzania zadań i kontroli procesu — od przygotowania do dostarczenia.

Opcje i akcesoria:

Produkuj pełnokolorowe broszury: Wybierz fi niszer broszurujący na 3500 arkuszy do tworzenia broszur zszywanych grzbietowo z wydajnością do 30 arkuszy/120 stron. Do w pełni automatycznej produkcji broszur bindowanych wybierz rozwiązanie GBC StreamWire.

Realizuj zlecenia bez przerw: Wysokonakładowy odbiornik SK5040 umożliwia układanie 5000 arkuszy i łatwe przenoszenie ich za pomocą wysuwanego wózka.

Wyeliminuj ręczne wkładanie poza linią produkcyjną: Dodaj jedno- lub dwutacowy podajnik okładek, aby z łatwością podawać wstępnie zadrukowane wstawki i okładki podczas druku.

Ogranicz ilość odpadów: Ogranicz przywieranie toneru na ułożonym w stos, powlekanym papierze podczas korzystania z opcjonalnego modułu chłodzącego wydruki przed ich przekazaniem do modułu wykańczającego.

Zapewnij stały przepływ zadań w procesie produkcji: Zainstaluj opcjonalny moduł prostowania wydruków, aby ograniczyć zawijanie się papieru i usprawnić układanie arkuszy

Usprawnij zapis informacji: Kopiuj i skanuj zadania z prędkością nawet 240 obrazów na minutę za pomocą standardowego podajnika dokumentów na 220 arkuszy, który umożliwia jednoprzebiegowe, kolorowe skanowanie dwustronne

Zasłyń z wysokiej jakości odwzorowania: Dostarczaj materiały o doskonałych kolorach i płynnych, łagodnych przejściach tonalnych, wykorzystując technologię lasera (VCSEL) i technologię tonera PxP-EQ.

Uzupełniaj papier bez przestojów: Wskaźniki aktywnej tacy informują o aktualnie używanej tacy, umożliwiając uzupełnienie pozostałych tac w trakcie działania systemu.

Natychmiastowe powiadamianie, gdy system wymaga uwagi: Obserwuj lampę sygnalizacyjną z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Szybko wykonuj polecenia dotyczące pracy: Realizuj zadania szybko i wygodnie za pomocą inteligentnego panelu operacyjnego o przekątnej 10" z funkcjami typowymi dla tabletów.

Dokładna dwustronna registracja: Moduł BU5030 wymagany w przypadku korzystania z podajnika podciśnieniowego LCT gwarantuje precyzyjną registrację pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia.

Zwiększ nakłady: Podajnik podciśnieniowy LCIT RT5120 pozwala dodać 4400 arkuszy. Obsługuje powlekane materiały o dużej gramaturze do 360 g/m² i wymiarach do 330 mm × 487 mm.


Wyjątkowa konstrukcja sprawdzająca się w każdym środowisku.

Urządzenie opracowane tak, aby zapewniało doskonałą wydajność pomimo niewielkich rozmiarów bez żadnych kompromisów.

Do zaawansowanych funkcji zalicza się inteligentny panel operacyjny o przekątnej 10" pozwalający na intuicyjną obsługę interfejsu użytkownika.
Pakiet ORU (Operator Replaceable Units) pozwala użytkownikowi na wykonywanie regularnych prac konserwacyjnych tak, aby system był sprawny i działał zawsze wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny.
Wskaźniki aktywnej tacy umożliwiają błyskawiczne uzupełnienie papieru


Możliwości, które pomogą Twojej firmie rozwinąć skrzydła.

Zyskaj przewagę nad konkurencją dzięki funkcjom pomagającym ograniczyć pracochłonną konfigurację, ograniczyć ilość odpadów i uzyskać powtarzalne, wysokiej jakości wyniki.

Sześć punktów pobierania mediów daje szerokie możliwości zwiększenia prędkości produkcji przy minimalnej obsłudze — twórz doskonałej jakości prace w terminie i bez przekraczania budżetu.
Wbudowane czujniki zapewniają automatyzację procesu precyzyjnej registracji dwustronnej, a co za tym idzie — wysokiej jakości drukowanie dwustronne wizytówek, korespondencji, książek, broszur i zaproszeń.
Kompleksowe rozwiązania Web-to-Print i zmienne dane pozwalają na przyjmowanie większej liczby zleceń i lepsze spełnianie oczekiwań klientów.


Realistyczne odwzorowanie kolorów spełniające potrzeby klientów.

Skorzystaj z możliwości, jakie dają technologie obrazowania zaczerpnięte z nagradzanych systemów Ricoh i twórz materiały o idealnie odwzorowanych szczegółach.

Technologia VCSEL pozwala uzyskać najwyższą w branży gęstość pikseli (4800 dpi) i wyraźne obrazy oraz tekst z ostrymi liniami.
Funkcja równoległej kalibracji zapewnia wysoką jakość obrazu i spójne kolory na kolejnych wydrukach, pozwalając dokładnie odwzorować kolory i spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
Opatentowana technologia tonera PxP-EQ poprawia odwzorowanie szczegółów na obrazach drukowanych na teksturowanych materiałach i błyszczących nośnikach.


Wyjątkowe możliwości obsługi papieru i profesjonalnej obróbki końcowej.

Uruchom produkcję wysokonakładową i realizuj w swoim zakładzie zlecenia, które do tej pory były przekazywane firmom zewnętrznym.

Do szerokiej gamy opcji obróbki końcowej zaliczają się tradycyjne zszywanie i dziurkowanie, liniowe wielopozycyjne składanie i podajniki okładek, które umożliwiają wstawianie do przepływu pracy wstępnie zadrukowanych wstawek.
Podnieś poprzeczkę, korzystając z nowego fi niszera broszurującego SR5120 do zszywania grzbietowego książek zawierających nawet 120 stron, z okładkami o dużej gramaturze do 350 g/m².
Dostępny podajnik podcisnieniowy LCIT ułatwia obsługe mediów powlekanych.


Więcej nośników. Więcej zastosowań. Większe zyski.

Pozyskaj nowych klientów z każdej branży, tworząc atrakcyjne wydruki.

Usprawnij konfi gurację zadań i uzyskaj optymalne wydruki, korzystając z 1000 zaprogramowanych lub niestandardowych profilów w intuicyjnej bibliotece dokumentów.
Twórz imponujące plakaty, zadrukowane wstawki, oprawy książek, składane materiały reklamowe, pełnowymiarowe broszury składane na trzy i wiele więcej.
Bogaty wybór obsługiwanych nośników — od błyszczących arkuszy o małej gramaturze po najciekawsze materiały syntetyczne i teksturowane — pozwala na realizację wielu różnych zleceń


Kompleksowe rozwiązanie z oprogramowaniem i usługami.

Wykorzystaj wiedzę fi rmy Ricoh, aby poznać pełny potencjał swojego urządzenia RICOH Pro C5300s/C5310s. Nasz doświadczony zespół oceni Twoje potrzeby i poleci rozwiązanie odpowiednie do realizacji celów.

Możesz polegać na partnerstwie z całodobowym wsparciem 7 dni w tygodniu i jednej z największych organizacji serwisowych zorientowanej w pełni na produkcję.
Zwiększ prędkość i dokładność procesu prepress za pomocą oprogramowania TotalFlow® Prep i zautomatyzuj druk produkcyjny za pomocą oprogramowania TotalFlow® BatchBuilder. To rozwiązanie dzielące zadania na partie w oparciu o atrybuty

Specyfikacja

Ogólne
Prędkość wydruku ciągłego65 str./min (52–256 g/m²) 50 str./min (256,1–360 g/m²)
Czas nagrzewaniaDo 120 sekund
ProcesorIntel Pentium G4400 3,3 GHz
Pamięć RAM4 GB RAM
Dysk twardy500 GB
Maksymalna miesięczna obciążalność urządzenia (str./m.)450 000
Wymiary (szer. x gl. x wys.)799 × 880 × 1648 mm (z podajnikiem automatycznym i lampą sygnalizacyjną)
Wagaponiżej 262 kg
KonfiguracjaWbudowany
System operacyjnyLinux
Obsługiwany papier
Gramatura papieru ( z kasety )Kasety 1–3: 52–300 g/m² Taca ręczna: 52–360 g/m² Auto druk dwustronny: 360 g/m² 52–360 g/m²
Maksymalna wejściowa ilość papieru8550 arkuszy
Pojemność wyjściowa papieruTaca 1: 2500 arkuszy (1250 x 2) Tace 2–3: 550 x 2 Taca ręczna: 250 arkuszy
Drukarka
Proces drukowania4-bębnowy system suchego transferu elektrostatycznego z wewnętrznym pasem transferowym
Rozdzielczość drukowaniaVCSEL: 2400 x 4800 dpi Drukowanie: 1200 x 4800 dpi
Skaner
Rozmiar oryginału323 × 480 mm